I v Polsku začíná odškodňování

V Polsku dnes dostanou odškodné první oběti nacistických nucených prací. Jak uvádí vašavský zpravodaj Českého rozhlasu Pavel Novák, jako prvním mají být peníze vyplaceny osobám osobám starším osmdesáti let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První výplata odškodného se má týkat asi deseti tisíc osob. Většině z nich už Nadace polsko-německého porozumění vyplatila z vlastních prostředků zálohy na odškodné. Výplaty mají probíhat na 1250 pobočkách Všeobecné záložny, která je dosud největším bankovním ústavem v Polsku.

V období výplat odškodného nuceně nasazeným slíbila policie zvýšit počet hlídek v okolí bank. Obává se totiž napadení starých lidí odnášejících si odškodné. Představitelé Nadace polsko-německého porozumění, banky a také policie ve sdělovacích prostředcích nabádají oprávněné osoby, aby se rozhodly pro bezhotovostní výplatu odškodného. V případě hotovostního výběru jim radí vydat se pro peníze v doprovodu známé osoby.

Markéta Kaclová, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme