I ve slovenské obraně jsou lidé z bývalého režimu

Ve strukturách rezortu obrany Slovenské republiky působí i lidé z bývalé vojenské kontrarozvědky. Pro tiskovou agenturu Slovenské republiky to prohlásil bývalý šéf východního vojenského okruhu Československé armády a náčelník štábu Slovenské republiky Josef Tuchyňa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tuchyňa uvedl případ jistého generála, který musel odejít během lustrací do zálohy. Po odchodu pak prý k překvapení všech zainteresovaných obdržel negativní osvědčení. Tuchyňa údajně od začátku na nesrovnalost vedení rezortu upozorňoval, ale nic se nestalo. Podle bývalého ministra obrany Jána Siteka měli Slováci svázané ruce, protože česká strana nepřistoupila na rozdělení archivu vojenské kontrarozvědky.

Na Slovensku neplatí pro lidi, kteří spolupracovali s tajnou službou, žádná omezení. Mohou se ucházet o jakékoli funkce. Odhalování spolupráce s StB komplikuje i zmizení archivu z takzvané Tisovy vily v době, kdy byl ministrem vnitra Vladimír Mečiar. Mnozí odborníci v této souvislosti upozorňují na možné problémy při snaze země začlenit se do NATO.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme