I ve Varšavě už mají pomník přátelství člověka a psa

Pomníky se stavějí nejen lidem, ale i zvířatům. V polském Krakově už mají pomník psí věrnosti. Jeho vzorem se stal pes, který několik měsíců čekal na jedné křižovatce na mrtvého pána. Polská metropole Varšava nechtěla zůstat pozadu, a tak se v jednom z parků objevila socha "šťastného psa".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hlava psa | Foto: Pavel Novák

Bronzový pes sedí na jednom z kopečků u hlavní cesty v parku s názvem Mokotowská pole. Majitelé psů je sem chodí často venčit a ti se tu mohou ve vyhrazených místech dosyta vyběhat. S myšlenkou postavit pomník šťastného psa přišel měsíčník milovníků zvířat "Čtyři tlapy".

Jeho záměrem bylo připomenout lidem, že pes má právo být tak šťastný, jako čtyřnožec, který byl pro sochu modelem. Byl jím zlatý retrívr jménem Lokat. Tato rasa dostala možnost reprezentovat šťastné psy proto, že retrívři jsou mírní, snadno se učí a jsou šťastní, pokud dostanou možnost svou energii využít pro svého pána.

Socha šťastného psa se během několika dnů stala miláčkem varšavských nemluvňat a vyhledávaným objektem pro fotoaparáty jejich rodičů.

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme