I vejce mohou podporovat národní týmy

Angličtí producenti vajec tvrdě kritizují rozhodnutí anglické fotbalové asociace, která zamítla jejich žádost aby směli používat logo anglického fotbalového týmu během evropského šampionátu v Portugalsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vejce | Foto: Zlatá vejce

Znakem anglického fotbalového týmu jsou tři lvíčkové od roku 1872, kdy začaly mezinárodní soutěže. Producenti vajec tisknou jednoho anglického lvíka na každé vejce jako důkaz toho, že dotyčná slepička dostala vakcínu proti salmonelóze. Nyní fotbalová asociace zamítla jejich žádost, aby směli používat tři lvíčky na znamení podpory anglického týmu během evropského šampionátu v Portugalsku.

Asociace své rozhodnutí zdůvodnila prohlášením, že by to bylo nevhodné. Předseda sdružení producentů vajec Mark Williams ve své odpovědi označil za hanbu skutečnost, že jen velké korporace smějí okázale podporoovat anglický tým a dodal: "My nechceme na naše vajíčka tisknout protréty Michaela Owena nebo Davida Beckhama, chceme jen dva dodatečné lvíčky."

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme