IBM vyzvala americké zaměstnance, aby se očkovali proti covidu. Jinak jim pozastaví pracovní poměr

Společnost International Business Machines (IBM) vyzvala všechny své americké zaměstnance, aby se do 8. prosince nechali plně očkovat proti covidu-19. Pokud tak neučiní, firma jim pozastaví pracovní poměr a budou bez platu. Informovala o tom agentura Reuters.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová politika se vztahuje dokonce i na ty, kteří pracují z domova. Ilustrační foto | Foto: Sergio Perez | Zdroj: Reuters

V první polovině září americký prezident Joe Biden oznámil povinné očkování pro zaměstnance a spolupracovníky federálních agentur a úřadů.

Biden představil očkovací plán. 100 milionů Američanů se musí naočkovat nebo týdně testovat

Číst článek

Očkování po svých zaměstnancích vyžaduje stále více soukromých firem, například technologičtí giganti Facebook, Google či Microsoft.

IBM své služby dodává mimo jiné i americkému státu. Ve Spojených státech má firma desítky tisíc zaměstnanců. Společnost už dříve uvedla, že umožní návrat do kanceláří pouze plně očkovaným americkým zaměstnancům.

Nová politika se však vztahuje na všechny americké zaměstnance, dokonce i na ty, kteří pracují z domova. Někteří z nich však mohou požádat o výjimku ze zdravotních a náboženských důvodů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme