ICTY: výroky Dienstbiera krajně zneklidňující

Mezinárodní soudní tribunál pro bývalou Jugoslávii (ICTY) označil výroky zvláštního zpravodaje OSN pro lidská práva v bývalé Jugoslávii Jiřího Dienstbiera ohledně imunity jugoslávského prezidenta Slobodana Miloševiče za „krajně zneklidňující“. Podle tribunálu totiž nemůže nihko nabrat ohled na jím vznesená obvinění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Reagoval tak na Dienstbierovo prohlášení pro dnešní vysílání britské rozhlasové stanice BBC, že Miloševičovi by se mělo dostat záruk, že nebude stíhán, výměnou za odchod z mocenských pozic. I v Praze zopakoval, že obvinění jugoslávského prezidenta Slobodana Miloševiče mezinárodním tribunálem je hlavní překážkou jeho pokojného odstoupení.

Prokurátorka ICTY Carla nehodlá ustoupit ani z jednoho obvinění proti Miloševičovi - nevidí pro to jediný důvod. Takovou otázku prý ani neměl Dienstbier právo vznášet. Miloševič je obviněn ze zločinů proti lidskosti a z válečných zločinů v květnu 1999.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme