Česko 0:0 USA

Identifikovali muže, který v Hurgadě ubodal dvě ženy. Zraněnou Češku převezou do Káhiry

Egyptské úřady identifikovaly muže, který v pátek v letovisku Hurgada ubodal dvě ženy a čtyři osoby zranil. Mezi raněnými je i jedna Češka. České ministerstvo zahraničí oznámilo, že žena bude převezena do Káhiry k dalšímu vyšetření.

Hurgada Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ochranka zadržela muže, který na pláži v letovisku Hurghada ubodal dvě německé turistky a další zranil. Češka svým zraněním později podlehla. | Zdroj: Reuters

Z Hurgady bude do egyptské metropole přepraven rovněž její přítel s dítětem a oba ubytuje český zastupitelský úřad.

Egyptské sdělovací prostředky uvádějí, že muž útočil pouze na ženy. Mrtvé jsou podle těchto zdrojů dvě Němky, mezi raněnými jsou kromě Češky dvě Arménky a národnost čtvrté je zatím nejasná. Německé ministerstvo zahraničí útok odsoudilo a potvrdilo, že dvě oběti pátečního útoku na turisty v Hurgadě byly německé národnosti. Dosud to tvrdil jen Egypt.

Egyptská média připomínají, že se páteční útok podobal atentátu z loňského ledna. Také tehdy byli v Hurgadě pobodáni turisté a k akci se přihlásila radikální organizace Islámský stát (IS). Dva z útočníků byli v prosinci odsouzeni k trestům smrti.

Útočník, který byl zadržen, byl identifikován jako osmadvacetiletý Abdar Rahmán Šams Dín z provincie Kafr aš-Šajch v deltě Nilu. Egyptské ministerstvo vnitra o motivu jeho činu zatím neposkytlo detaily.

Podle egyptských sdělovacích prostředků guvernér provincie Rudé moře, kam spadá Hurgada, přerušil svou dovolenou v Káhiře a vrátil se domů, aby mohl být při vyšetřování.

Tento útok přispěl k dalšímu propadu příjmů z turistiky v Egyptě. Egyptský cestovní ruch se potýká s problémy od revolučního roku 2011 a značně ho poškodily útoky z následujících let. V roce 2015 se odnož IS ze Sinajského poloostrova přihlásila k atentátu na ruské letadlo, které spadlo s turisty na Sinaji s více než 220 lidmi na palubě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme