Idyla britského venkova bude motivem zahajovacího ceremoniálu olympiády

Poklidnou idylku britského venkova má připomínat plocha olympijského stadionu během slavnostního zahájení londýnských her. Některé dosud pečlivě utajované detaily tříhodinové show dnes poněkud nečekaně prozradili organizátoři. Na stadionu se kromě stovek účinkujících mají objevit i zvířata.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olympijské kruhy na Temži, Londýn | Foto: LOH Londýn 2012

Zelená a příjemná, tak se podle uměleckého ředitele Dannyho Boylea bude jmenovat úvodní scéna slavnostního večera, který by měl přilákat k obrazovkám miliardu lidí po celém světě.

Diváci by měli být schopní rozšifrovat známé kulturní dominanty Británie znázorněné na protilehlých stranách stadionu - na straně jedné festival v Glastonbury a naproti pak slavné BBC Proms.

Přehrát

00:00 / 00:00

Detaily zahajovacího ceremoniálu OH v Londýně přiblížil zpravodaj Jiří Hošek

O pozornost si ale v první řadě řeknou scenérie, které známe z vesnických zákoutí Spojeného království. Na stadionu tak vzniknou skutečná pole, říčky i louky. Na nich se bude pást 12 koní, tři krávy, dvě kozy a třicítka ovcí.

Skuteční lidé z masa a kostí budou na trávnících piknikovat, jiní mají hrát kriket na vesnických hřištích, a farmáři prý budou dokonce obdělávat půdu. Speciální zařízení zavěšená nad plochou by měla vyrábět mraky a déšť, pokud se tedy britská příroda nepostará o vlastní produkci.

Podle Dannyho Boylea, který je coby režisér podepsaný třeba pod filmem Milionář z chatrče, není vlastně nic nemožné. Boyle naznačil, že by ceremoniál měl odrážet také narůstající počet lidí žijících v britských městech a jejich problémy.

Hudební doprovod by měl být hlavně na bedrech elektronického dua Underworld, které už ve studiích Abbey Road smixovalo dvě nahrávky.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme