VIDEO: Otevření prvního obchodu IKEA v Indii přilákalo desetitisíce lidí. Na vstup se čekalo i tři hodiny

První prodejna společnosti IKEA v Indii byla během prvního týdne provozu zaplavena návštěvníky. Průměrně přišlo do obchodu v Haidarábádu každý den od slavnostního otevření 9. srpna zhruba 28 tisíc lidí, napsal ve čtvrtek ekonomický web Quartz. Enormní zájem způsoboval takové problémy, že prodejce nábytku vydal prohlášení, kterým nabádal lidi k odkladu návštěvy.

Video Haidarábád (Indie) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Ahoj Haidarábáde, vaše nadšení nás přemohlo (doslova). Náš obchod i parkoviště jsou plné. Ale není kam spěchat, protože máme otevřeno 365 dní v roce a naše nízké ceny platí každý den. Takže si klidně dejte načas,“ napsala švédská společnost minulý víkend na svůj účet na instagramu.

V jeden den dorazilo k novému obchodu 40 tisíc zájemců, což vyústilo v dopravní zácpu a dvouhodinovou frontu před obchodem. IKEA v zájmu zmírnění chaosu ve středu na svoji indickou webovou stránku umístila panel, ve kterém zobrazuje dobu čekání na vstup do prodejny.

V ten samý den, kdy Indové slavili svůj den nezávislosti, ukazoval web až tři hodiny předpokládaného čekání.

Bez ohledu na obrovský zájem, zatím ještě není jasné, jak moc Indové v novém obchodě utrácejí, napsal Quartz. V minulosti například v Číně nastala situace, že lidé do prodejny IKEA chodili pouze za levným jídlem a aby si poseděli na vystavovaných pohovkách.

Pakliže ale bude švédský řetězec se svou první indickou pobočkou úspěšný, jsou v plánu další prodejny v Bombaji, Dillí a Béngalúru.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme