Ilegální imigranti stojí USA 10 miliard ročně

Ilegální imigranti ve Spojených státech, mezi kterými jsou tisíce Čechů, stojí Američany přes 10 miliard ročně. Tvrdí to washingtonská nevládní organizace, která bojuje proti případné legalizaci pobytu části cizinců pobývajících v zámoří nezákonně. Aktivisté zároveň varují, že pokud dostanou ilegálové amnestii, americká vláda za ně bude platit ročně několikrát více.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dolary | Foto: Jan Rosenauer

Středisko imigračních studií ve Washingtonu, které usiluje o přísnější imigrační politiky Spojených států, se především odvolává na to, že daně vybrané od ilegálních imigrantů nepokryjí ani zdaleka výdaje, které s jejich pobytem vláda každý rok má. Zatímco rodiny vedené ilegály stojí ročně centrální vládu přes 26 miliard dolarů, na různých daních se od nich podaří vybrat jen 16 miliard. Každá rodina, která pobývá ve Spojených státech bez řádných dokumentů, tak stojí řádné americké daňové poplatníky ročně v průměru 2700 dolarů. V této částce je neodkladná zdravotní péče pro nepojištění, provoz věznic a soudů, ale také školy pro děti nelegálních pracovníků. Zpráva dochází k závěru, že na legalizaci pobytu by Spojené státy jen prodělaly.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme