Imigrační politika rozděluje ministry francouzské vlády

Francouzská imigrační politika vyvolává debatu i mezi samotnými členy vlády. Do křížku se s ministrem pro imigraci Ericem Bessonem dostal šéf francouzské diplomacie Bernard Kouchner, kterému se nelíbí deportace tří Afghánců ze země.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ilegální imigranti | Foto: Miroslav Konvalina

V souladu s francouzskou imigrační politikou nařídil Eric Besson vypovězení tří nelegálních imigrantů z Afghánistánu. To vyvolalo negativní reakci nejen na straně humanitárních organizací, ale také u ministra zahraničí Bernarda Kouchnera.

"Myslím si, že takto bychom to dělat neměli, obzvláště ne, když tam válčíme. Své námitky jsem sdělil jak Bessonovi tak i prezidentu Sarkozymu," prohlásil Kouchner.

Francie v poslední době svou imigrační politiku výrazně zpřísnila a snaží se všechny potenciální imigranty odrazovat od toho, aby svou zemi opouštěli, včetně Afgánců. V boji proti Talibanu pomáhají v Afghánistánu i francouzští vojáci.

Jan Šmíd, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme