Trump o impeachmentu: Prošli jsme peklem, nespravedlivě, nic špatného jsme neudělali

Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek v Bílém domě před svými podporovateli znovu označil zamítnutou ústavní žalobu na hlavu státu za hon na čarodějnice. Zopakoval, že neudělal nic špatného a že čelil neférovému jednání, které by zřejmě žádný jiný prezident v historii neustál. Napadal také svoje demokratické protivníky, které označil za „zlomyslné a hrozné“ osoby.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump | Foto: Joshua Roberts | Zdroj: Reuters

Trump na začátku svého vystoupení prohlásil, že se nejedná o tiskovou konferenci, ale o oslavu úspěchu jeho administrativy. V hledišti přitom byli mimo jiné členové jeho právního týmu, kteří jej obhajovali v Senátu USA, jeho rodina, špičky republikánských zákonodárců a vysocí představitelé jeho administrativy.

Trump zůstane prezidentem. Američtí senátoři rozhodli, že ani v jednom z článků žaloby není vinen

Číst článek

„Prošli jsme peklem, nespravedlivě, nic špatného jsme neudělali,“ prohlásil Trump. „Takovýhle je ale výsledek,“ dodal a za všeobecného potlesku zvedl výtisk listu The Washington Post s palcovým titulkem „Trump zproštěn obžaloby“.

Prezident také ostře útočil na demokratické zákonodárce. Hájil například své čtvrteční útoky na předsedkyni Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiovou při slavnostní snídani za účasti členů Kongresu z obou politických stran.

„Nancy Pelosiová seděla jen čtyři židle ode mě a říkal jsem věci, které by řada lidí neřekla,“ prohlásil. „Ale stojím si za tím. Stojím si za každým slovem,“ dodal.

Trump při snídani prohlásil, že nemá rád lidi, kteří říkají „modlím se za tebe“, i když to tak prý není. Pelosiová totiž dříve uvedla, že se za prezidenta pravidelně modlí. Jeho čtvrteční slova pak označila za nevhodná.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme