Inauguraci amerického prezidenta završila bohoslužba

Ekumenickou bohoslužbou skončily ve Washingtonu čtyřdenní ceremonie spojené se znovuuvedením prezidenta George Bushe do úřadu. Bohoslužby v Národní katedrále se zúčastnili zástupci všech církví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

G. Bush s maželkou Laurou | Foto: EPA

Zaplněná Národní katedrála se modlila za úspěšné prezidentství George Walkera Bushe. Ten přišel do kostela s rodiči, dcerami a první dámou Laurou Bushovou. Evangelický kněz Billy Graham, který je považován za nejvlivnějšího a nejdůvěryhodnějšího ve Spojených státech, řekl, že jen Bůh teď ví, co všechno prezidenta v následujících 4 letech čeká.

Prezident Bush, který je velmi zbožný, ale pokládá to spíše za osobní věc, se při inauguraci modlil více než pětkrát a přísahu složil podle tradice na rodinnou bibli. Domnívá se, že má poslání zpoza hvězd. Deník Wall Street Journal kritizoval to, že se ve svém inauguračním projevu prezident až příliš často opíral o víru.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme