Indická policie stíhá televizi za zveřejnění tváře přítele znásilněné dívky

Indická policie stíhá zpravodajskou televizní stanici Zee News za to, že při rozhovoru ukázala obličej přítele brutálně znásilněné dívky. Klíčový svědek televizi popsal, co přesně se osudné noci 16. prosince stalo. Policie ale tvrdí, že zveřejnění tváře přítele dívky může vést k odhalení totožnosti oběti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Truchlící Indie. Banner s nápisem: Pověste násilníka | Foto: Rajesh Kumar Singh | Zdroj: ČTK

„Jezdili s námi asi přes dvě hodiny po celém Dillí. Poté, co nás nahé z autobusu vyhodili, snažili se nás ještě přejet,“ vypověděl přítel znásilněné dívky, kterého útočníci oné noci zbili do bezvědomí.

Interview poskytl zpravodajské stanici údajně z vlastního rozhodnutí. Chtěl svou výpovědí upozornit na lhostejnost, která panuje mezi lidmi.

Indický zákon nedovoluje jmenovat oběť znásilnění bez jejího souhlasu nebo svolení rodiny.

Zveřejnění tváře muže, který měl k zavražděné dívce velmi blízko, by podle televize mohl vést k identifikaci oběti. Za televizi Zee News se už postavil výbor na ochranu novinářů, podle kterého úřady neochrání práva obětí tím, že se budou mstít médiím.

Silvie Třeslínová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme