Indické úřady ukončily pátrání po tisících pohřešovaných po červnových záplavách

Indické úřady ukončily pátrání po tisících pohřešovaných lidech po červnových záplavách. 5700 lidí tak prohlásily za mrtvé. Od zítřka začnou vyplácet finanční kompenzace jejich rodinám. Vláda nejhůře zasaženého státu Uttarákhand slíbila vyplatit rodinám každé z obětí záplav 500 tisíc rupií, tedy zhruba 167 tisíc korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Indické úřady ukončily pátrání po tisících pohřešovaných lidech po červnových záplavách | Zdroj: Reuters

Letošní monzunové deště v indickém Uttarákhandu byly údajně nejsilnější za posledních 80 let. Už v červnu úřady oznámily přes 600 obětí a více než sto tisíc lidí museli záchranáři před povodněmi evakuovat z Himálajských hor.

Valící se řeky doslova smetly mnoho vesnic a zničily více než tisíc mostů, čímž odřízly desetitisíce poutníků, kteří se vydali na svatá místa.

Úřady proto pohřešovaly přes 5700 lidí. Přesný počet obětí záplav nepůjde ale nikdy zjistit. Mnoho těl odnesly vodní toky nebo zasypaly tuny půdy při sesuvech. Záchranáři už proto pátrání po nich vzdaly.

O výši odškodnění bude každý svazový stát Indie rozhodovat samostatně. Měsíc po záplavách jsou navíc některé vesnice stále odříznuté od světa. Jedna z nejvíce postižených oblastí, která zahrnuje také chrámové město Kedarnat, bude pro veřejnost uzavřena nejméně rok.

Silvie Třeslínová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme