Indickým premiérem by mohl opět být Gándhí

Sedmapadesátiletá Sonia Gándhíová je na nejlepší cestě do indického premiérského křesla. Vítězná strana parlamentních voleb Indický národní kongres ji zvolila předsedkyní své parlamentní skupiny. Sonia Gándhíová absolvuje během víkendu sérii jednání se svými spojenci a doufá, že jí přinese dostatečnou podporu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

volby v Indii | Foto: EPA

Vítězství ve volbách bere jako závazek vůči voličům. "Těšme se dnes z vítězství, ale nepodléhejme přílišnému veselí. Přijměme své vítězství jako vítanou příležitost uskutečnit změny, které zlepší život našich bratrů a sester. Všichni bychom si přitom měli uvědomit, že indický národ si nás vybral, abychom reprezentovali jeho touhy a cíle a ne naše."

Gándhíová se s největší pravděpodobností stane první mimo Indii narozenou ministerskou předsedkyní této země. Gándhíová se narodila v Itálii a byla vychována jako římská katolička. Premiérskou funkci už před lety zastávali její manžel Rádžív a tchýně Indíra Gándhíova.

Markéta Kaclová, Jitka Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme