Indie a Pákistán se budou usmiřovat na kriketovém zápase

Indie a Pákistán se budou usmiřovat na středečním sportovním zápase. Pákistánský premiér přijal pozvání svého indického protějšku, aby se zúčastnil kriketového utkání mezi Indií a Pákistánem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kriketové hřiště v Cambridgi | Foto: Milan Kocourek

Plánované setkání bude historicky významným krokem mezi oběma zeměmi, které spolu nekomunikují od teroristických útoků v Bombaji roce 2008. Z podílu pravděpodobně právem obviňuje Indie pákistánské tajné služby.

Po několika schůzkách vyjednavačů z obou zemí, má dojít ke schůzce premiérů během středečního semifinále světového poháru v kriketu.

Pro obě země je kriketové utkání mimořádnou sportovní událostí. Existuje dokonce termín ‚kriketová diplomacie‘. V minulosti už několikrát došlo na sportovních utkáních mezi Indií a Pákistánem k dojednání významných politických dohod. V roce 1987 byla na podobném jednání na kriketovém zápase zastavena válka, která byla doslova na spadnutí. V roce 2005 bylo vyjednáno otevření hranic mezi Indií a Pákistánem v Kašmíru.

Vstupenky se na utkání prodávají na černém trhu za 2 tisíce dolarů, což je hodně peněz, protože v Indii žije 450 milionů lidí za 1,5 dolaru denně.

Jaromír Marek, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme