Sever Indie se potýká s nezvykle nízkými teplotami. V Bangladéši zemřelo nejméně 50 lidí

Severní Indii zasáhlo nebývale studené počasí. Teplota v metropoli Dillí se pohybuje kolem dvou stupňů. Ještě více na sever u hranic s Pákistánem klesla teplota až k nule. Chladné počasí s sebou na severu Indie přineslo také husté mlhy, které komplikují dopravu.

Dillí/Dháka Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bezdomovci v Dillí čekají v mrazivém počasí na jídlo

Bezdomovci v Dillí čekají v mrazivém počasí na jídlo | Foto: Anushree Fadnavis | Zdroj: Reuters

Dillí prožilo zatím vůbec nejchladnější den roku. Teploměr ukázal 1,7 stupně Celsia. Byla to podle deníku Times of India nejnižší teplota od roku 1992. Vůbec nejchladněji bylo v indické metropoli v roce 1930, kdy dokonce teplota klesla na nulu.

V Rakousku zůstává stále několik stovek domácností bez proudu, uzavřené jsou i některé silnice

Číst článek

Zpravodajský server Hindustan Times uvedl, že kvůli chladnému počasí se na mnoha místech vyskytují také husté mlhy. Na dálnici vedoucí z Dillí do Jaipuru zahynuli při nehodě v husté mlze dva lidé a dalších 12 se jich zranilo.

Indická meteorologická služba varovala, že mimořádně chladné počasí vydrží na severu země až do 3. ledna příštího roku.

V sousední Bangladéši kvůli nízkým teplotám od začátku listopadu zemřelo nejméně 50 lidí, informovala o tom agentura Reuters s odkazem na místní úřady. Nejméně 17 lidí podlehlo onemocněním dýchací soustavy, přes 30 pak kvůli průjmu a jiným virovým onemocněním.

Nemocnice jsou podle úřadů přeplněné lidmi trpícími dehydratací, chřipkou a zápalem plic. Nízké teploty nejvíc zasáhly nejchudší obyvatelstvo, zejména dělníky, kteří nemají vhodné oblečení a stejně musí pracovat venku.

Pavel Novák, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme