Indická policie vyšetřuje hromadné znásilnění čtyřleté dívky v nemocnici, ošetřovatele již zadržela

Indická policie vyšetřuje obvinění z hromadného znásilnění čtyřleté dívky. Údajný čin se stal v severoindickém státě Uttarpradéš v nemocnici, kde dívka čtyři dny ležela na jednotce intenzivní péče po uštknutí hadem. O případu informovala v neděli agentura AP.

Lakhnaú Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

znásilnění - zbitá žena - sexuální násilí - zneužívání

Ilustrační foto. | Foto: CC BY-NC-ND 2.0, Brittanie Loren Pendleton

Dívka se svěřila své babičce, že když byla v sobotu v noci sama, znásilnil ji ošetřovatel a další čtyři muži. Policie jednoho muže zadržela a po dalších pátrá.

‚Nelidské.‘ Britský soud odsoudil dvacet mužů za znásilňování a zneužívání 15 dívek

Číst článek

Požádala také o záznamy z bezpečnostních kamer a snaží se zjistit, proč byla dívka na oddělení intenzivní péče sama.

Násilí na ženách se v Indii dostalo do popředí pozornosti v roce 2012, kdy v metropoli Dillí zemřela studentka, kterou v jedoucím autobuse brutálně znásilnila skupina mužů.

Případ vyvolal v celé zemi protesty týkající se postavení žen a přiměl vládu ke změně zákonů na jejich ochranu. Přesto počet útoků v zemi výrazně neklesá.

V reakci na znásilnění a vraždy mladých dívek a jiné útoky na děti vláda v dubnu schválila trest smrti za znásilnění dítěte mladšího 12 let.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme