Indie hlásí přes 300 tisíc nakažených, jde o nejvyšší denní přírůstek na světě

  • V Indii se za uplynulý den nakazilo koronavirem přes 300 tisíc lidí. To je vůbec nejvyšší denní přírůstek v jedné zemi od začátku pandemie, informovala ve čtvrtek agentura Reuters.
  • Brazílie zaznamenala za předchozích 24 hodin bezmála 3500 úmrtí, uvedla agentura EFE. Celkový počet úmrtí v souvislosti s nemocí covid-19 dosáhl v latinskoamerické zemi 381 tisíc, což je po USA druhý nejvyšší počet na světě.
  • V Německu přibylo za předchozích 24 hodin 29 516 nových případů koronaviru. Oznámil to ve čtvrtek Institut Roberta Kocha. Číslo je takřka stejné jako před týdnem, kdy bylo ohlášeno 29 426 nových nakažených.

Sledujeme online Dillí Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pacienti v sanitce v indickém městě Ahmedabad

Pacienti v sanitce v indickém městě Ahmedabad | Foto: Amit Dave | Zdroj: Reuters

Indické zdravotnické úřady ve čtvrtek ohlásily, že za předchozí den bylo v zemi potvrzeno zhruba 315 tisíc nových případů nákazy koronavirem. V Indii, kde žije zhruba 1,3 miliardy obyvatel, zemřelo během posledního dne 2104 lidí.

Od začátku epidemie země eviduje bezmála 16 milionů případů nákazy. To je druhý nejvyšší počet na světě po USA. Celkový počet úmrtí v souvislosti s nemocí covid-19 od začátku epidemie dosáhl 184 657 osob.

USA zařadily přes 116 zemí včetně Česka do nejvyššího stupně varování. Nedoporučují do nich cestovat

Číst článek

Čtvrteční údaj o nově nakažených z Indie je vůbec nejvyšším denním přírůstkem v jedné zemi v průběhu epidemie. Předchozí prvenství držely Spojené státy, když zaznamenaly v lednu 297 tisíc nových případů koronaviru za 24 hodin.

Protiepidemická opatření v Indii zavádí převážně jednotlivé státy. Indická metropole Dillí vyhlásila v pondělí šestidenní uzávěru, která má zbrzdit šíření koronaviru a ulevit tlaku na infrastrukturu. V hlavním městě není dost nemocničních lůžek, jsou vyčerpány nemocniční zásoby kyslíku i léku remdesivir používaného k léčbě pacientů s covidem-19.

Tento týden centrální vláda uvedla, že od května chce začít očkovat proti covidu-19 všechny občany starší 18 let. Mnohé státy si stěžují na nedostatek vakcín, ačkoliv Indii patří k vůbec největším výrobcům očkovacích preparátů na světě.

Text pokračuje pod online reportáží.

Za posledních 24 hodin se nákaza koronavirem prokázala v Brazílii u bezmála 80 tisíc osob, uvedlo ve středu tamní ministerstvo zdravotnictví. Celkový počet nakažených od začátku epidemie se v zemi, kde žije 212 milionů obyvatel, zvýšil na 14,1 milionu osob.

Celkový počet úmrtí v souvislosti s nemocí covid-19 dosáhl v latinskoamerické zemi 381 tisíc, což je po Spojených státech druhý nejvyšší počet na světě.

Arenberger: Směřuje k otevření obchodů nejpozději 3. května. Připravujeme i plán rozvolňování

Číst článek

Postup brazilské vlády ve středu hájil ministr zdravotnictví Marcelo Queiroga. Podle něj se podařilo v posledních týdnech zajistit další přístroje a vybavení pro jednotky intenzivní péče.

Ministr se domnívá, že Brazílie vychází z nejvíce kritické fáze nedostatku lůžek s intenzivní péčí a kyslíku.

Epidemiologickou situaci v zemi podle odborníků zhoršil i výskyt nakažlivějších mutací koronaviru. Tempo očkování proti covidu-19 v zemi je zatím pomalé. Alespoň jednu dávku vakcíny dostalo 13 procent obyvatel, obě dávky pak pouze pět procent.

Vláda ve svých plánech počítá s tím, že naočkování prioritních skupin, které tvoří zhruba jednu třetinu obyvatelstva, dokončí v září.

Situace v Německu

Počet úmrtí v Německu v souvislosti s nemocí covid-19 se za poslední den zvýšil o 259 osob, minulý čtvrtek to bylo 293, uvedla agentura DPA.

Stabilní zůstal i počet nově nakažených za posledních sedm dnů na 100 tisíc obyvatel. Podle výpočtů Institutu Roberta Kocha nyní údaj činí 161,1, ve středu to bylo 160,1. Reprodukční číslo ve čtvrtek kleslo na 0,94. Hodnoty pod jedna ukazují, že šíření nákazy zpomaluje.

V Německu, kde žije na 83 milionů obyvatel, se od začátku epidemie nákaza koronavirem prokázala u 3,22 milionu lidí. V souvislosti s nemocí covid-19 zemřelo bezmála 81 tisíc osob.

Anna Jadrná, Dominika Kubištová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme