Indie hlásí rekordních 201 000 nových případů covidu. Některé nemocnice mají nedostatek kyslíku

Indické úřady ve čtvrtek oznámily, že za předchozí den zaznamenaly bezmála 201 000 nových případů nákazy koronavirem. To je nejvyšší počet od začátku epidemie, uvedla agentura Reuters. Za poslední den také přibylo 1038 úmrtí osob s nemocí covid-19.

Dillí Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pacienti s covidem v Indii čekají před nemocnicí v sanitkách na příjem | Foto: Amit Dave | Zdroj: agentura Reuters

Indie, která má 1,3 miliardy obyvatel, eviduje vysoké počty nově nakažených již několik dní. Ve středu to bylo 184 000, o den dříve bezmála 162 000.

Indie druhý den po sobě hlásí rekordní počet nově nakažených koronavirem. V sobotu jich bylo 152 879

Číst článek

Podle úřadů je vývoj epidemie znepokojující. V řadě indických oblastí platí nyní přísná opatření s cílem zabránit šíření nemoci covid-19, plošnou uzávěru ale federální vláda nevyhlásila. Některé indické státy hlásí nedostatek kyslíku v nemocnicích.

Podstatná část nových případů v Indii připadá v posledních dnech na nejbohatší stát Maháráštra, jehož metropolí je Bombaj (Mumbaí). Stát ve středu přijal opatření, jež povedou v příštích 15 dnech k uzavření mnoha podniků a výraznému omezení pohybu obyvatel. Hlavní město Dillí pak zavedlo zákaz nočního vycházení.

Od začátku epidemie země zaznamenala 14,1 milionu nakažených koronavirem, což je druhý nejvyšší počet na světě po Spojených státech. V počtu úmrtí je celosvětově Indie až čtvrtá po USA, Brazílii a Mexiku. V zemi v souvislosti nemocí covid-19 zahynulo 173 123 osob.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme