Indie druhý den po sobě hlásí rekordní počet nově nakažených koronavirem. V sobotu jich bylo 152 879

Indie za uplynulý den zaznamenala rekordních 152 879 nových případů koronavirové infekce a 839 úmrtí po nemoci covid-19, což je nejvíce za uplynulých více než pět měsíců. S odvoláním na nedělní údaje indického ministerstva zdravotnictví o tom napsala agentura Reuters.

Dillí Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Bombaji, která je hlavním městem Maháráštry a finančním centrem Indie, se mnoho chudých dělníků před lockdownem rozhodlo město opustit vlakem (na snímku), což vyvolává obavy z rozšíření nákazy do menších měst a vesnic | Foto: Francis Mascarenhas | Zdroj: Reuters

Indie se nyní potýká s druhou vlnou koronavirové nákazy a panují obavy ze zahlcení zdravotnického systému. V uplynulém týdnu země evidovala nejvyšší nárůsty nových případů koronaviru ve světě, přičemž rekordní počty nakažených a zemřelých za den překonala opakovaně.

Indie eviduje nejvyšší nárůst v počtu úmrtí s covidem za pět měsíců. Nově nakažených má v sobotu 145 000

Číst článek

Nejpostiženější stát Maháráštra kvůli obavám ze zahlcení nemocnic zavedl víkendovou plošnou uzávěru. V Bombaji, která je hlavním městem Maháráštry a finančním centrem Indie, se mnoho chudých dělníků před lockdownem rozhodlo město opustit vlakem, což vyvolává obavy z rozšíření nákazy do menších měst a vesnic.

Indie, která má 1,3 miliardy obyvatel, od začátku pandemie zaznamenala přes 13,35 milionu případů koronavirové nákazy, což ji řadí na třetí místo v celkovém počtu nakažených po USA a Brazílii. Úmrtí po nemoci covid-19 země eviduje 169 275.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme