Indie eviduje nejvyšší nárůst v počtu úmrtí s covidem za pět měsíců. Nově nakažených má v sobotu 145 000

Indie v sobotu hlásí rekordních 145 384 nových případů koronaviru a téměř 800 dalších lidí tam s nemocí covid-19 za poslední den zemřelo. Nejnovější bilance mrtvých je tak nejvyšší za více než pět měsíců. Ve státě Maháráštra vstoupila v platnost uzávěra. Trvat má do pondělí. S odkazem na indické ministerstvo zdravotnictví o tom informovala agentura Reuters.

Bombaj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nedostatek vakcín proti koronaviru v Bombaji | Foto: Francis Mascarenhas | Zdroj: Reuters

Po nemoci covid-19 v Indii, která má více než 1,3 miliardy obyvatel, dosud zemřelo 168 436 lidí, přičemž 794 úmrtí přibylo za poslední den. Od začátku pandemie země zaznamenala 13,21 milionu případů covidu-19, což je třetí nejvyšší bilance po Spojených státech a Brazílii. Nyní se země potýká s druhou vlnou koronavirové nákazy.

Nejvyšší nárůst od začátku pandemie. V Indii se během jednoho dne nakazilo víc než 100 tisíc lidí

Číst článek

V uplynulém týdnu Indie evidovala nejvyšší nárůsty v počtech nových případů koronaviru ve světě. V pondělí denní bilance nově infikovaných poprvé přesáhla 100 000, následně země tuto hranici překonala čtyřikrát.

Prudký nárůst infikovaných indické úřady přičítají shlukování lidí a odmítání roušek. Od února se podniky téměř plně otevřely, ale následně se část z nich kvůli špatné epidemické situaci musela opět uzavřít.

Dalajlama dostal první dávku vakcíny proti koronaviru. Vyzývá i ostatní, aby se nechali očkovat

Číst článek

Nejvíce infikovaných eviduje stát Maháráštra. Kvůli obavám ze zahlcení nemocnic tam úřady zavedly omezení pohybu a uzavřely restaurace, obchodní centra či svatostánky. Víkendová plošná uzávěra tam potrvá do pondělního rána.

V Bombaji, která je hlavním městem Maháráštry a finančním centrem Indie, se mnoho chudých dělníků před zavedením uzávěry rozhodlo město opustit vlakem, což vyvolává obavy z rozšíření nákazy do menších měst a vesnic.

Místní úřady nicméně odmítly, že by lidé z měst prchali kvůli špatné epidemické situaci. Odliv obyvatel v tuto roční dobu označily za obvyklý s tím, že jsou svátky a mnozí se vracejí domů na sklizeň. Mnoho indických států si v uplynulých dnech stěžuje na nedostatek vakcín proti covidu-19.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme