Na jihu Indie havarovalo letadlo se 191 lidmi. Boeing 737 při přistání přejel kraj ranveje a rozlomil se

Nehoda letadla společnosti Air India, které v pátek havarovalo při přistání na jihu Indie, si vyžádala nejméně 17 obětí a přes 100 zraněných. Nejméně 15 zraněných je v kritickém stavu. O nové bilanci informovala agentura Reuters s odvoláním na místní úřady.

Aktualizováno Kalikat (Indie) (Aktualizováno: 6:53 6. 8. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ke zřícení došlo v 19.38 místního času (16.08 středoevropského letního času). Mezi mrtvými jsou podle prvních informací oba piloti letadla.

Záchranná akce už byla oficiálně ukončena. Na místě působily záchranné týmy a zranění byli převezeni do nedaleké nemocnice, informuje server The News MinuteAgentura Reuters uvedla, že 173 osob bylo po nehodě hospitalizováno.

době nehody bylo na palubě 191 cestujících. Podle Air India šlo o 174 dospělých, deset dětí, dva piloty a pět členů palubního personálu.

Boeing 737 přejel okraj ranveje a zřítil se ze srázu, což způsobilo jeho rozlomení. Největší poškození utrpěl kokpit pilotů, k požáru stroje však nedošlo a cestující bylo možné evakuovatLetadlo bylo v provozu dva roky. Přistávací dráha letiště v Kalikutu je na kopci a po obou stranách ji lemují hluboké rokle; přistávání je tu náročné i za příhodných podmínek.

„Kvůli špatnému počasí nemohl pilot napoprvé přistát, tak se se strojem otočil a pokusil se naletět na přistání z jiné strany,“ uvedl indický ministr pro civilní letectví.

„Jsem rozrušený ze zpráv o tragické havárii letadla Air India Express v Kalikatu. Dal jsem pokyn NDFR (Národní agentura pro pomoc při katastrofách, pozn. red.), aby se okamžitě dostavila na místě a pomohla se záchrannými operacemi,“ uvedl na twitteru indický ministr vnitra Amit Shah.

K nehodě došlo za velmi špatného počasí a snížené viditelnosti kvůli hustému dešti, píše server Hindustan Times. V Indii momentálně vrcholí období monzunů, které trvá od června do září a způsobuje časté záplavy.

Podle Hindustan Times šlo o repatriační let, který měl zpátky do Indie dopravit občany uvíznuté v zahraničí kvůli pandemii koronaviru. Pravidelné komerční lety byly kvůli pandemii zrušeny.

Nejhorší letecká katastrofa se v Indii stala 12. listopadu 1996, kdy se nad státem Harijána srazil letoun společnosti Saudi Arabian Airlines s letem Kazakhastan Airlines. Zahynulo všech 349 osob na palubě obou letadel.

gak, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme