Indické vojenské letadlo narušilo vzdušný prostor Pákistánu. Ve spěchu odhodilo náklad, tvrdí Islámábád

Indické vojenské letadlo vstoupilo do vzdušného prostoru nad pákistánskou částí Kašmíru. Oznámila to v úterý pákistánská armáda. Indická vláda k tomu podle Reuters uvedla, že její letouny provedly v Pákistánu úder na tábory ozbrojenců. Vztahy mezi Pákistánem a Indií, které se před dvěma týdny vyostřily po útoku v indické části Kašmíru, se nadále zhoršují a přibývají vzájemná odvetná opatření.

Islámábád Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letoun idnické armády Mirage | Foto: Pawan Kumar | Zdroj: Reuters

Pákistánská armáda uvedla, že indické letadlo, ke kterému vzlétly pákistánské stíhačky, ve spěchu odhodilo náklad a odletělo zpět do indického sektoru. Náklad, jehož povahu Pákistán neupřesnil, dopadl nedaleko města Balakot na severozápadě Pákistánu. „Nikdo nebyl zraněn, škody nejsou žádné,“ dodala armáda.

Napětí mezi jadernými velmocemi. Indie pozatýkala v Kašmíru přes 100 separatistů

Číst článek

Indické ministerstvo obrany v prohlášení uvedlo, že nemá žádné informace o tvrzení Pákistánu. Následně ale na twitteru ministr zemědělství napsal, že indické letectvo provedlo nálet na teroristické tábory v pákistánském sektoru.

Kašmír je rozdělený na pákistánskou a indickou zónu kontroly, ale na celé jeho území si dělá nárok jak Indie, tak Pákistán. Obě země přitom disponující jadernými zbraněmi. Kvůli tomuto himálajskému území svedly Indie a Pákistán dvě války.

Indie dlouhodobě obviňuje Pákistán z podpory islámských ozbrojenců, kteří útočí na indické síly v Kašmíru. Při takovém útoku před dvěma týdny zahynulo nejméně 40 indických policistů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme