Další pančovaný alkohol v Indii. Už přes 100 lidí zemřelo, počet obětí zřejmě ještě poroste

Počet obětí otravy pančovaným alkoholem v indickém státě Ásám v sobotu vystoupil nejméně na 102 mrtvých. Hospitalizováno je dalších více než 150 lidí, z nichž mnoho je ve vážném stavu. Konečná bilance tak zřejmě bude ještě vyšší. Informovala o tom agentura DPA na základě údajů, které úřady aktualizovaly během dne. Ještě ráno bylo obětí 84.

Dillí Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Každých deset minut dostáváme zprávy o obětech z různých míst. Zatím je asi 200 lidí v nemocnici, mnozí v kritickém stavu,“ řekl ráno ministr zdravotnictví ásámské vlády | Foto: STR | Zdroj: ČTK/AP/STR

Tragédie se stala necelé dva týdny poté, co jinde v Indii otravě metanolem z pančovaného alkoholu podlehlo 100 lidí. Podle oblastní policie bylo kvůli rozsáhlé otravě alkoholem už zatčeno 11 lidí. Jde o majitele místní palírny a osoby zapojené do výroby a distribuce vražedné pálenky.

Po pančované pálence zemřelo v Indii skoro 100 lidí. Policie zahájila masivní zatýkání

Číst článek

Nelegálně vyrobený alkohol v Ásámu pil ve čtvrtek větší počet dělníků na čajových plantážích, kteří právě dostali týdenní mzdu. Mezi mrtvými je i sedm žen. V noci na pátek zemřelo 22 lidí a během dne už bylo mrtvých 41.

„Každých deset minut dostáváme zprávy o obětech z různých míst. Zatím je asi 200 lidí v nemocnici, mnozí v kritickém stavu,“ řekl ráno ministr zdravotnictví ásámské vlády, když v té době oznamoval 84 zemřelých. V této souvislosti také sdělil, že byli z přilehlých okresů povoláni lékaři, aby pomohli krizi vyřešit.

Hromadná úmrtí po vypití jedovatých alkoholických nápojů jsou v Indii častá. Oficiální statistiky uvádějí, že ročně takto přijde o život asi 1000 lidí. Dva incidenty z posledních týdnů jsou nejtragičtější od roku 2011, kdy v sousedním indickém státě Západní Bengálsko zemřelo po otravě pančovaným alkoholem 172 lidí.

Lidé nelegálně vyráběný alkohol kupují, protože je podstatně levnější než dovážené alkoholické nápoje a zavedené indické značky. Podle indického sdružení pro víno a lihoviny je z pěti miliard litrů alkoholu vypitých každoročně v Indii 40 procent vyrobeno nelegálně.

Před necelými dvěma týdny zabil pančovaný alkohol stovku lidí ve dvou sousedních okresech, které se nacházejí ve státech Uttarpradéš a Uttarákhand. Policie tam při zátahu na prodejce a distributory závadného alkoholu zatkla 215 lidí a zabavila přes 10 tisíc litrů pálenky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme