Nemocnici v Indii zachvátil požár, vypukl na jednotce intenzivní péče. Zemřelo nejméně 18 lidí

Nejméně 18 lidí zemřelo při sobotním požáru v nemocnici v západním indickém státě Gudžarát. Dalších pět desítek pacientů zachránili pracovníci nemocnice a hasiči. S odvoláním na místní činitele o tom informují agentury AP a Reuters.

Fotogalerie Dillí Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár v nemocnici ve městě Bharuč začal na jednotce intenzivní péče vyhrazené pro pacienty s covidem-19. Vypukl v brzkých ranních hodinách a během hodiny se ho podařilo uhasit, záběry místních televizních stanic nicméně ukazovaly, že dané oddělení nemocnice bylo zcela zničeno.

Další rekordní denní přírůstek v Indii. Za 24 hodin se nakazilo koronavirem více než 400 tisíc lidí

Číst článek

„Šestnáct pacientů a dva členové personálu v požáru zahynuli,“ uvedl policejní komisař. „Předběžné vyšetřování ukazuje, že požár byl způsoben zkratem,“ citoval činitele Reuters.

Pro indický zdravotnický systém to byla další tragická událost v době, kdy se potýká s obrovským rozmachem epidemie covidu-19. Před osmi dny zemřelo 13 pacientů s koronavirem při požáru na jednotce intenzivní péče v nemocnici na předměstí Bombaje, finanční metropole Indie.

V jiné nemocnici ve státě Maháráštra předtím přišlo o život 22 pacientů poté, co kvůli úniku z nádrže došly zásoby kyslíku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme