Indie řekla konec autům na fosilní paliva, od roku 2030 bude prodávat jen elektromobily

Elon Musk na rozhodnutí Donalda Trumpa opustit pařížskou klimatickou dohodu s reakcí dlouho nečekal. Zdůraznil, že Indie je připravena za 13 let prodávat pouze elektromobily, a že je to největší solární trh.

Washington/Nové Dillí/Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na začátku června americký prezident Donald Trump odstoupil od pařížské klimatické dohody. Tím pobouřil nejen vědce, ale i celý svět. Událost vyústila v rozhodnutí Elona Muska, že opouští poradní sbory prezidenta, kde působil.

Americký podnikatel a šéf Elon Musk poté na svém Twitteru zveřejnil příspěvek, ve kterém odkazoval na článek Světového ekonomického fóra. V něm se píše o nedávném závazku Indie k prodeji pouze automobilů na elektrický pohon, informoval server Futurism. „(Indie – pozn. red.) je už teď největším trhem pro solární energii," napsal v příspěvku.

Kdo viděl dokument Leonarda DiCapria o klimatických změnách, vzpomene si na rozhovor s indickým ministrem energetiky, který vysvětloval, že i když je dnes solární energie mnohem levnější než uhlí, dřív si ji nemohla Indie dovolit.

V dnešní době je ale situace už výrazně jiná. V Indii se momentálně nachází největší solární elektrárna na světě, a tak se ze země stává jeden z největších trhů solární energie. Indie zároveň investuje do obnovitelných zdrojů.

Video serveru Al-Džazíra ukazuje největší solární elektrárnu na světě, která se nachází ve svazovém státu jihovýchodní Indie Tamilnádu.

rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme