Indie převzala 150 tisíc dávek Sputniku V. Země těžce zasažená covidem ale dál trpí nedostatkem vakcín

Indie obdržela 150 tisíc dávek ruské vakcíny proti covidu-19 s názvem Sputnik V, oznámilo v sobotu místní ministerstvo zahraničí. Mluvčí indické diplomacie podle agentury Reuters očekává příchod dalších milionů dávek. První dodávku stejné očkovací látky v podobě 15 tisíc dávek převzaly také Filipíny, které dojednávají nákup celkem 20 milionů dávek.

Dillí / Manila Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Očkování v Indii, která se momentálně potýká s covidovou krizí. | Foto: Francis Mascarenhas | Zdroj: Reuters

Indie v neděli za neustále se zhoršující druhé vlny epidemie covidu-19 otevřela očkování všem lidem od 18 let, potýká se však s akutním nedostatkem vakcín. Zatím bylo v zemi s více než 1,3 miliardy obyvatel podáno asi 150 milionů dávek, píše zpravodajská společnost BBC. Indii trápí nedostatek i přesto, že je největším světovým producentem vakcín.

Dodání první zásilky přípravku Sputnik V ohlásil mluvčí indického ministerstva zahraničí s tím, že budou následovat miliony dalších. Kromě ruského preparátu Indie schválila také vakcíny od britsko-švédské společnosti AstraZeneca a indického výrobce Bharat Biotech.

Další rekordní denní přírůstek v Indii. Za 24 hodin se nakazilo koronavirem více než 400 tisíc lidí

Číst článek

O miliony dávek ruské vakcíny mají zájem také Filipíny, které zatím obdržely zhruba čtyři miliony dávek očkovacích látek proti covidu-19. Z velké většiny se jednalo o přípravek čínské firmy Sinovac Biotech, uvádí Reuters. Na Filipínách žije asi 108 milionů lidí.

Kancelář autoritářského prezidenta Rodriga Duterteho oznámila, že země dostala prvních 15 tisíc dávek Sputniku V. Zásilka měla původně dorazit před šesti dny, zdržely ji ale logistické problémy. Filipíny vyjednávají nákupu 20 milionů dávek ruské vakcíny ve snaze splnit slib ohledně oočkování 70 milionů dospělých obyvatel do konce roku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme