Ind si v parlamentních volbách popletl symboly stran, kvůli nápravě si uříznul prst

Indický volič si uřízl ukazovák poté, co ve volbách hlasoval pro špatnou stranu. Pawana Kumara podle BBC zmátl velký počet symbolů v nabídce volebního počítače. Volební komise v Indii označuje po hlasování ukazovák každého voliče inkoustem.

Dilí Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Indové volí v parlamentních volbách | Zdroj: Reuters

„Chtěl jsem volit symbol slona, ale spletl jsem si ho s květinou,“ popsal indický volič své pochybení, kvůli kterému si uřízl prst. Každý z voličů otiskuje svůj ukazováček do nesmazatelného inkoustu poté, co odevzdá hlas. 

Největší volby světa začaly, hlasovat v nich může až 900 milionů lidí

Číst článek

Symboly podle BBC hrají velkou roli pro indické strany. Odlišují se jimi ve velkém množství politických uskupení a také jsou díky nim lépe identifikovatelné pro negramotné voliče v určitých částech země. 

Kumara chtěl původně volit Stranu lidové většiny, která zastupuje nejnižší indickou kastu nedotknutelných a ve znaku má slona, omylem však dal hlas partaji současného premiéra Naréndry Módího, jejímž symbolem je lotusový květ.

Parlamentní volby v Indii se konají v sedmi dnech rozložených od 11. dubna do 19. května. Z organizačních důvodů můžou vždy hlasovat pouze občané v části země. Hlasovací právo má 900 milionů lidí, což znamená, že letošní indické volby jsou největší, jaké kdy svět zažil.

kla, jak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme