V Indii zavraždili dívku kvůli několikatisícovému dluhu jejího dědečka. Tělo našla policie na skládce

Šok a rozhořčení veřejnosti vyvolala v severní Indii vražda dvouapůlleté dívky, kterou útočníci údajně unesli a zabili proto, že jim její dědeček nesplatil dluh ve výši 10 tisíc rupií (3300 Kč). Informovala o tom dnes agentura AFP.

Dillí Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dívku zavraždili kvůli dluhu její rodiny. (ilustrační foto) | Foto: Monito - Money Transfer Comparison | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY 2.0

Policie ve státě Uttarpradéš zatkla pro podezření z vraždy dva sousedy, kteří se s rodinou kvůli penězům pohádali. Nedlouho po hádce byla holčička 31. května unesena. Tělo oběti bylo nalezeno o tři dny později na skládce.

„Dívčin dědeček dlužil peníze podezřelým a ti se s jeho rodinou pohádali, protože dluh včas nesplatil,“ sdělila policie agentuře AFP. Podezřelí prý vyhrožovali rodině „vážnými následky“, pokud peníze včas nedostanou, dodala policie.

Podle lékařské zprávy byla dívka uškrcena a na jejím těle byly patrné známky mučení. Nic prý nenaznačuje tomu, že by byla oběť znásilněna.

Množství Indů v pátek na případ reagovalo na twitteru, kde požadovali, aby vrazi byli pohnáni před soud a dostali vysoké tresty. Mezi těmi, kdo se k činu vyjádřili, byla i populární politička Prijanka Gándhíová ze známé indické politické dynastie, která vraždu odsoudila jako „další nelidský, děsivý zločin na nevinném dítěti“.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme