U jižní Indie se převrátila výletní loď. Při neštěstí zahynulo nejméně 12 lidí, dalších 25 se pohřešuje

Nejméně 12 lidí zahynulo při nedělním převrácení výletní lodi na rozvodněné řece v jižní Indii. Dalších 25 lidí se pohřešuje, 24 osob se dosud podařilo zachránit. Oznámila to agentura AP s odvoláním na sdělení člena regionální vlády indického státu Ándhrapradéš.

Haidarábád (Indie) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výletní lodi mají kvůli nedávným záplavám v oblasti zákaz plavby po řece Gódávarí. (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Ten upřesnil, že na palubě turistického plavidla bylo 50 výletníků a 11 členů posádky, všichni indické národnosti. Neštěstí se přihodilo na řece Gódávarí, loď směřovala na piknik do známé turistické lokality Papikondalu.

Ministr vnitra státu Ándhrapradéš poukázal na to, že výletní lodi mají kvůli nedávným záplavám v oblasti zákaz plavby po řece Gódávarí. Není proto podle něj jasné, jak se převrácené lodi podařilo nabrat na palubu turisty. „Vůči viníkům budou přijaty tvrdé kroky,“ ujistil ministr.

Kromě turistů se na lodích a trajektech také často plaví obyvatelé oblasti, kteří jsou na říční dopravě závislí při cestování mezi vesnicemi na březích Gódávarí. V květnu loňského roku přišlo o život 30 lidí, když se nedaleko od místa nedělního neštěstí převrátila podobná loď převážející místní obyvatele.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme