Indonésie potvrdila zabití regionálního šéfa Al-Kaidy

Noordin Top, nejhledanější muž jihovýchodní Asie je mrtev. Zabití teroristy označovaného za regionálního šéfa Al-Kaidy potvrdila indonéská policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakarta | Foto: Stanislav Lhota

Občan Malajsie, Noordin Top je odpovědný za řadu krvavých atentátů včetně útoku na ostrově Bali i nedávných výbuchů v luxusních hotelích v Jakartě. Policisté ho zabili při operaci ve městě Solo v centrální části ostrova Jáva. Jeho totožnost potvrdily otisky prstů.

Spolu s Noordinem Topem zahynuli další tři členové teroristické organizace Džamáa Islamía včetně bombového experta, který podle policie sestrojil výbušná zařízení určená k červencovým útokům na hotely Mariott a Ritz-Carlton v Jakartě. Zahynulo při nich sedm lidí a dalších 50 utrpělo zranění.

Noordin Top unikal spravedlnosti sedm let. Jakarta navíc tvrdila, že byl zastřelen už minulý měsíc, testy ale nakonec ukázaly, že šlo o jiného teroristu. Malajsie už požádala indonéské úřady o vydání jeho ostatků, aby mohl být pohřben v rodné zemi.

Robert Mikoláš, Igor Maňour Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme