Bahno po tsunami mohlo uvěznit až 1000 lidí. Počet obětí po zemětřesení v Indonésii poroste

Až tisíc lidí mohla pohřbít změklá zemina a bahno v některých částech města Palu na indonéském ostrově Sulawesi. Informuje o tom televize Al Džazíra. Záchranné práce nemohou začít, země je stále příliš rozměklá.

Jakarta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Otřesy a následná přílivová vlna úplně zničily a poškodily více než 70 tisíc domů. | Foto: Palang Merah Indonesia (Red Cross) | Zdroj: Reuters

Pokud se obavy záchranářů potvrdí, mohl by se počet obětí ze současných 1558 téměř zdvojnásobit. Po zemětřesení a vlně tsunami pokryla území dvou částí města Palu až třímetrová vrstva bahna a suti.

Záchranné práce nemohly začít, protože země je stále ještě příliš mokrá na vyprošťovací manévry, píše Al Džazíra.

The ruins of this mosque in Petobo, Indonesia rode a wave of mud the distance of two city blocks.

01:02 – 05. 10. 2018

1 1

Tisíce lidí utrpěly zranění a statisíce jich musely opustit své domovy. Otřesy a následná přílivová vlna úplně zničily a poškodily více než 70 tisíc domů.

Domácí i zahraniční týmy v sutinách stále hledají zavalené lidi. Pomoc ale potřebují i obyvatelé v provizorních táborech. Podle Spojených národů je na humanitární pomoci závislých skoro 200 tisíc obyvatel ostrova Sulawesi.

V postižených oblastech roste počet případů rabování obchodů a zásobovacích vozů. Lidé se tím snaží dostat k potravinám a základním potřebám. Tamní policie je ale varuje, že se dopouštějí krádeže.

Kateřina Havlíková, rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme