Indonésie upřesňuje ztráty po zemětřesení

Nejméně 1000, ale možná až dvojnásobek obětí si vyžádalo pondělní mohutné zemětřesení na indonéském ostrově Nias nedaleko břehů Sumatry. Seismologové naměřili otřesy půdy o síle 8,7 stupně Richterovy škály.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zemětřesení v Indonésii | Zdroj: ČTK

Jak Radiožurnálu řekl náš velvyslanec v Indonésii Jaroslav Veselý, záchranné práce v oblasti ale komplikují přerušené dodávky proudu i zničené komunikace: "Podle dokumentů, které jsou dostupné, z teritoria ostrova Nias a přilehlých ostrůvků je patrné, že došlo k velkým materiální škodám. Nejhorší situace je asi momentálně v tom, že není dostupné letiště, a tak i pomoc bude muset být organizována po vodě. Což je velký rozdíl oproti původním záměrům."

Podle zástupců Červeného kříže i Červeného půlměsíce, kteří na ostrov Nias dorazili, je problémem i přerušená dodávka elektřiny. Bez proudu jsou zdravotnická zařízení, která nebyla při zemětřesení zničena. Ranění jsou proto ošetřováni například i na fotbalovém hřišti. Austrálie proto nabídla vyslání válečného plavidla, které by sloužilo jako plovoucí nemocnice. Své jednotky nabídly, stejně jako při prosincové tragédii Japonsko a Spojené státy . Dva miliony dolarů v hotovosti už poslala Indie.

Robert Mikoláš, Regina Prouzová-Květoňová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme