Indonésie už má i nového viceprezidenta

Nejvyšší zákonodárné shromáždění zvolilo ve třetím kole umírněného muslimského předáka Hamzaha Haze, který je členem muslimské Strany pro jednotu a rozvoj. Po sesazení prezidenta Abdurahmana Wahida byl tento krok důležitý pro další stabilizaci v zemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obsazení úřadu viceprezidenta je důležité i pro jmenování vládního kabinetu, které se očekává v následujících dnech. Sesazený indonéský prezident Abdurrahman Wahid dnes opustil prezidentský palác v Jakartě a má odcestovat do Spojených států na lékařskou prohlídku. Cesta je považována za způsob, jak by si Wahid mohl zachovat tvář a jak by mohla být odvrácena možná politická krize po jeho pondělním odvolání.

Otevírá to také cestu pro uvedení nové prezidentky Megawati Sukarnoputriové do úřadu. Nejvyšší zákonodárný orgán, Lidové poradní shromáždění, odvolalo Wahida pro nekompetentnost a podíl na dvou korupčních skandálech. Wahid několik hodin předtím vyhlásil výjimečný stav, avšak policie a armáda vyhlášení ignorovaly.

Milan Kopp, Jaroslava Malínská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme