Pověrami proti koronaviru. V Indonésii odrazují od vycházení z domovů lidé převlečení za duchy

Indonésie se rozhodla se šířením koronaviru bojovat netradičním způsobem. Na ostrově Jáva dohlížejí na dodržování zákazu nočního vycházení dobrovolníci převlečení za duchy zemřelých. A podle místních úřadů plní převleky svůj účel.

Jakarta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Místní lidé stále nevědí dost o šíření nemoci covid-19 a chovají se, jako by se nic nedělo. Je velmi obtížné přimět je k tomu, aby nevycházeli z domu,“ vysvětlil agentuře Reuters starosta vesnice Priyadu účel celé akce.

Francie podle prezidenta Macrona zažívá těžké časy. Karanténní opatření v zemi prodloužil do 11. května

Číst článek

Duchové, kteří nesou označení „popcong“, reprezentují dle starých pověr uvězněné duše mrtvých. Typicky jsou zabaleni v bílém plášti a mají napudrované tváře.

Zpočátku se však zdálo, že má plán zcela opačný výsledek – lidé se totiž vydávali po nocích do ulic a snažili se duhy v pohřebních rubáších objevit. Organizátoři tak změnili strategii a duchové se začali na ulicích objevovat nepravidelně. A podle dobrovolníků se situace obrátila – převleky plní svůj účel a vesničané pochopili, že by v současné situaci měli raději zůstat doma.

„Od té doby, co jsou duchové v ulicích, rodiče s dětmi večer ven vůbec nevycházejí. Lidé se také nescházejí ve skupinkách po modlitbách,“ řekl agentuře Reuters jeden z obyvatelů vesnice.

K přijetí vlastních opatření sáhly některé místní samosprávy poté, co vláda odmítla omezit svobodu pohybu. Lidem je pouze doporučuje, aby dodržovali předepsaný odstup a hygienu. V Indonésii je momentálně potvrzeno přes 4500 nakažených koronavirem a 400 úmrtí pacientů s onemocněním covid-19.

Ondřej Himmer, tzr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme