Brazílie 4:0 Jižní Korea

Bleskové záplavy zabily v Indonésii nejméně 63 lidí. Voda už ustupuje, pátrací akce ale neskončily

Nejméně 63 mrtvých si vyžádaly bleskové záplavy, které zasáhly indonéskou provincii Papua. Desítky dalších osob byly vážně zraněny. Informovala o tom v neděli agentura Nová Čína s odvoláním na místní úřad pro katastrofy. Počet obětí se může ještě zvýšit, protože pátrací akce zatím neskončily.

Jakarta (Aktualizováno: 9:58 17. 3. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Indonésii zabily záplavy nejméně 50 lidí. | Foto: Edward Hehareuw | Zdroj: Reuters

Etiopie, Indonésie a Čína po nedělní tragédii u Addis Abeby pozastavily provoz Boeingů 737 MAX 8

Číst článek

Oblast Sentani v blízkosti hlavního města provincie byla od soboty zasažena přívalovými dešti, které vyvolaly povodně, uvedl jeden z úředníků Cory Simbolon. Televizní záběry ukazují, že voda již ustoupila a na hlavních silnicích zůstalo bahno, kmeny a sutiny.

Povodeň poškodila nejméně devět domů, dva mosty a malé letadlo na hlavním regionálním letišti. Letiště v Sentani, které je hlavním přepravním centrem provincie, však zůstává otevřené. Úřady musely najít náhradní ubytování pro více než 120 osob, jejichž domovy zasáhly povodně. Na místě pomáhají také Červený kříž a dobrovolníci.

Záplavy jsou v Indonésii poměrně časté, každoročně zasahují v období dešťů různé části země a obvykle si vyžádají desítky životů. Experti viní z povodní i odlesňování krajiny či odpadky, jež ucpávají vodní toky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme