Tuny bahna, kamení, vyvrácené stromy. Záplavy ve východní Indonésii nepřežilo 89 lidí

Počet obětí záplav a sesuvů půdy v nejvýchodnější indonéské provincii Papua vzrostl na 89 a další desítky lidí se pohřešují. Informovala o tom v úterý agentura AP s odvoláním na místní úřady. Katastrofální povodně oblast postihly po bouřkových deštích, jež se přehnaly přes místní pohoří Kyklopy, které vesničané z velké části odlesnili.

Jaypura, Indonésie Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záplavy v provincii Papua v Indonésii nepřežily desítky lidí | Zdroj: Reuters

Mluvčí indonéského úřadu pro zmírňování následků katastrof Sutopo Purwo Nugroho řekl, že nejvíce zasažený je okres Sentani, kde se tuny bahna, kamení a vyvrácených stromů sesunuly z přilehlé hory do řeky vylité z břehů. Ze zemského povrchu přitom vymazaly všechno, co jim stálo v cestě, včetně obydlí místních obyvatel. Mluvčí uvedl, že záchranáři dosud vyprostili z bahna a sutin zničených domů 89 těl. Zraněno bylo 159 lidí a 74 se jich pohřešuje.

Bleskové záplavy zabily v Indonésii nejméně 63 lidí. Voda už ustupuje, pátrací akce ale neskončily

Číst článek

Prezident země Joko Widodo vyzval k urychlené evakuaci obyvatel zdevastovaných obcí. Více než 4000 lidí už muselo své domovy opustit a nouzově přebývají ve stanech, školách a veřejných budovách. Mezi zachráněnými je pětiměsíční chlapec, který byl vyproštěn po několika hodinách strávených pod sutinami.

Podle mluvčího armády Muhammada Aidiho se na vyprošťovacích operacích podílí více než 1600 záchranářů, policistů a vojáků. Kvůli nedostatku těžké techniky však čelí potížím s množstvím nahromaděného bahna a trosek.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme