Východ Indonésie zasáhlo zemětřesení. Poškodilo most, nemocnici i univerzitu, kde zemřela vyučující

Východní Indonésii ve čtvrtek zasáhlo silné zemětřesení, které však podle místních úřadů nemělo sílu vyvolat tsunami. Vyděšení lidé utíkali na výše položená místa. Hlášena je zatím jedna smrtelná oběť, uvedla agentura AP.

Jakarta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poškozena byla budova ambonské islámské univerzity, jejíž části spadly na jednu z vyučujících. Ta zemřela | Zdroj: Reuters

Podle americké geologické služby USGS mělo zemětřesení sílu 6,5 stupně. Jeho epicentrum se nacházelo 37 kilometrů na severovýchod od města Ambon, které je metropolí provincie Maluku. Otřesy vycházely z hloubky 29 kilometrů.

Indonésii zasáhlo zemětřesení s epicentrem v oceánu. Otřesy lidé cítili až v hlavním městě Jakartě

Číst článek

Poškozena byla budova ambonské islámské univerzity, jejíž části spadly na jednu z vyučujících. Ta zemřela. Poničen byl i most a hlavní nemocnice ve městě, pacienti byli evakuováni do stanů na pozemku zdravotnického zařízení. Úřady stále zjišťují, jaké další škody po zemětřesení zůstaly. Provincie Maluku patří v Indonésii k těm nejméně lidnatým.

Indonésie je rozsáhlé souostroví s téměř 270 miliony obyvatel. Jsou tam častá zemětřesení a sopečné erupce, neboť oblast je součástí takzvaného ohnivého kruhu. Tak se nazývá pásmo kolem Tichého oceánu s množstvím vulkánů a zlomových linií.

Nejničivější zemětřesení, následované přívalovou vlnou tsunami, zažila Indonésie v nedávné historii v roce 2004. V oblasti Indického oceánu tehdy přišlo o život asi 230 000 lidí, z toho 126 000 v Indonésii.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme