Indonéská policie zná strůjce atentátu na Bali

Indonéská policie už zná jméno hlavního strůjce říjnového atentátu na Bali. Při útoku tehdy zahynulo na 190 osob - převážně australských turistů. Imám Samudra, který podle vyšetřovatelů vedl skupinu asi deseti mužů, patří k militantní islámské organizaci Džamá Islamíja, která je napojena na Al Kajdu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní mluvčí s podobiznou podezřelého | Foto: ČTK/EPA

Indonéští a australští vyšetřovatelé na společné tiskové konferenci zveřejnili šest podobizen atentátníků. Mezi nimi je i Imám Samudra označený za hlavního organizátora. Sedmý z pachatelů asi 40letý Amrozi už je v policejní cele. Amrozi se k činu přiznal a potvrdil, že má kontakty i na duchovního vůdce Čamá Islamíja Abu Bakara Bášira, který byl také zadržen, ovšem jakoukoli odpovědnost odmítá. Amrozi v uplynulých dnech pobouřil hlavně australskou veřejnost, když při televizí přenášeném výslechu s úsměvem potvrdil svou vinu a řekl, že je rád, že bomby explodovaly podle plánu.

Markéta Kaclová, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme