Indonéská policie zná totožnost atentátníka z Bali

Indonéská policie zřejmě zná jednoho ze sebevražedných atentátníků z Bali. Po zveřejnění fotografií hlav tří mužů, kteří v sobotu na svých tělech odpálili nálože v městech Jimbaran a Kuta, se přihlásil svědek identifikující jednoho z pachatelů. Při útoku, z kterého je podezírána teroristická organizace Džamáa Islamíja, zahynulo 22 lidí, dalších 104 bylo zraněno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pravděpodobní strůjci atentátů na Bali | Foto: ČTK/AP

Podle policejního šéfa města Solo na hlavním indonéském ostrově Jáva se identifikovaný útočník pohyboval právě v této oblasti, kde studoval na radikální islámské škole.

Stejnou školu navštěvovali i někteří pachatelé předchozích atentátů, proto vyšetřovatelé vyslechli i několik z nich, včetně Imama Samudry a Amroziho, kteří byli odsouzeni k trestu smrti za atentát na Bali z října 2002, kdy zahynulo 202 převážně zahraničních turistů.

Právě Amrozi měl v minulosti založit skupinu, která je podezřelá i ze spáchání sobotního útoku. Ironií je, že tři z nich si už odpykali trest ve vězení a byli pod policejním dozorem, přesto se jim podařilo utéci.

Policisté by rádi vyzpovídali i někdejšího operačního šéfa organizace Džamáa Islamíja Hambaliho, který je už dva roky v americkém zajetí. Spojené státy tuto žádost Jakarty ale zatím odmítají.

Robert Mikoláš, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme