Indonéská policie zná totožnost atentátníka z Bali

Indonéská policie zřejmě zná jednoho ze sebevražedných atentátníků z Bali. Po zveřejnění fotografií hlav tří mužů, kteří v sobotu na svých tělech odpálili nálože v městech Jimbaran a Kuta, se přihlásil svědek identifikující jednoho z pachatelů. Při útoku, z kterého je podezírána teroristická organizace Džamáa Islamíja, zahynulo 22 lidí, dalších 104 bylo zraněno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pravděpodobní strůjci atentátů na Bali | Zdroj: ČTK

Podle policejního šéfa města Solo na hlavním indonéském ostrově Jáva se identifikovaný útočník pohyboval právě v této oblasti, kde studoval na radikální islámské škole.

Stejnou školu navštěvovali i někteří pachatelé předchozích atentátů, proto vyšetřovatelé vyslechli i několik z nich, včetně Imama Samudry a Amroziho, kteří byli odsouzeni k trestu smrti za atentát na Bali z října 2002, kdy zahynulo 202 převážně zahraničních turistů.

Právě Amrozi měl v minulosti založit skupinu, která je podezřelá i ze spáchání sobotního útoku. Ironií je, že tři z nich si už odpykali trest ve vězení a byli pod policejním dozorem, přesto se jim podařilo utéci.

Policisté by rádi vyzpovídali i někdejšího operačního šéfa organizace Džamáa Islamíja Hambaliho, který je už dva roky v americkém zajetí. Spojené státy tuto žádost Jakarty ale zatím odmítají.

Robert Mikoláš, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme