Indonéský boeing spadl mezi domy, 140 lidí zahynulo

Pád indonéského letadla v městě Medan na severu Sumatry nepřežilo všech 117 osob na palubě. Stroj typu Boeing 737-200 společnosti Mandala se zřítil krátce po startu a dopadl na obydlenou část města, kde zahynulo dalších nejméně 30 osob.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

trosky indonéského boeingu | Zdroj: ČTK

Boeing 737-200 havaroval jen minutu po startu, pouhých 500 metrů od rozjezdové dráhy a po pádu se ihned vzňal.

Mezinárodní letiště v Medanu se nachází přímo ve městě, tragédie je o to horší. Trosky letadla zničily na 30 domů, v plamenech se ocitly desítky aut, minibusů i motorek.

Na místě zasahují hasiči, záchranáři, lékaři i policisté, kteří se snaží vyprostit oběti, práci jim ale stěžuje obrovské horko. Mezi mrtvými je i guvernér provincie Severní Sumatra, který letěl do Jakarty na schůzku s prezidentem.

Příčiny neštěstí se vyšetřují, podle zástupců společnosti Mandala ale pád nezpůsobila žádná srážka či špatné počasí. Zřícený Boeing byl téměř 25 let starý,létat ale měl ještě dalších osm let, navíc poslední servisní prohlídkou prošel letos v červnu.

Dnešní letecké neštěstí je letos v Inodnésii už druhé, v únoru sjel na ostrově Jáva letoun s 26 osobami na palubě z rozjezdové dráhy. Všichni přišli o život. K nejhoršímu leteckému neštěstí v Indonésii pak došlo rovněž v oblasti Medanu v roce 1997, kdy se zřítil Airbus 300B4 do hornaté části. Zahynulo tehdy všech 222 cestujících a 12 členů posádky.

Věra Štechrová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme