Indonéský ostrov Nias postihly další silné otřesy

Na indonéský ostrov Nias, který postihlo na počátku týdne mohutné zemětřesení, přišla v noci pohroma v podobě dalších otřesů o síle větší šesti stupňů Richtrovy škály. V nejhůře postiženém hlavním městě ostrova se záchranáři stále snaží vyprostit přeživší lidi z trosek spadlých domů. Do této chvíle bylo potvrzeno více než 620 obětí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chlapec prochází kolem zříceného domu | Foto: EPA

Dnešní noc trávila většina obyvatel ostrova kvůli obavám z dalších otřesů pod širým nebem. S východem slunce pak mnozí opět začali hledat v troskách zničených domů hledat své příbuzné.

Záchranné práce ale komplikuje nedostatek těžké techniky. Lidé často prohledávají sutina jen holýma rukama. Obyvatele Niasu trápí také nedostatek jídla, pitné vody a zdravotní pomoci. Na ostrově totiž stále nemohou přistávat velká letadla a pomoc o moři není dost rychlá.

Místopředseda meteorologického střediska v Jakartě Jusuf Kalla dnes zopakoval svůj odhad, že pondělní zemětřesení zabilo v oblasti nejméně 2000 lidí. Také australský záchranářský tým pracující na Niasu označil situaci za horší než se čekalo. V hlavním městě Gunung Sitoli spadlo 80 procent domů

Martin Hromádka, Radim Vaculovič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme