Indonéský ostrov Nias zasáhly další silné otřesy

Indonéský ostrov Nias postihlo v krátké době další silné zemětřesení. Otřesy dosáhly 6,1 stupně Richterovy škály. Jakarta nehlásí mrtvé ani materiální škody, lidé ale ze strachu před vlnami tsunami prchali do výše položených míst.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chlapec prochází kolem zříceného domu

Chlapec prochází kolem zříceného domu | Foto: EPA

Podle úřadů bylo epicentrum zemětřesení pod mořským dnem asi 100 kilometrů severozápadně od Niasu, kde 28. března při zemětřesení o síle 8,7 stupně zahynulo přes 600 lidí.

V sobotu se země otřásla krátce před půlnocí a na ostrově nedaleko pobřeží Sumatry asi na půl hodiny přerušilo dodávky elektřiny. Obyvatelé největšího města Gunungsitoli v panice vybíhali z domovů.

Otřesy byly patrné i v okolních indonéských provinciích Aceh, a Severní a Západní Sumatra. I zde se lidé snažili uchýlit na výše položená místa.

Indonéský ostrov Sumatra a jeho okolí pociťuje otřesy prakticky každý den poté, co tuto oblast zdecimovalo silné zemětřesení a následná přívalová vlna tsunami 26. prosince.

V Indonésii a dalších deseti zemích, které zemětřesní i vlny zasáhly, přišlo o život nejméně 174.000 lidí, dalších asi 50.000 se stále pohřešuje.

Martin Hromádka, Adam Weiss Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme