Ingušský prezident potvrdil totožnost atentátníka z Moskvy

Sebevražedným atentátníkem, který v lednu na moskevském letišti Domodědovo zabil 36 lidí, byl dvacetiletý ingušský student Magomed Jevlojev. Oznámil to prezident Ingušska Junus-Bek Jevkurov s tím, že identitu vraha potvrdily genetické testy jeho tělesných ostatků zajištěných na letišti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskevské letiště Domodědovo po útoku | Foto: ČTK/AP, Alexander Zemljaničenko | Zdroj: ČTK

Jevkoruv doplnil, že bezprostředními spolupachateli atentátníka byli jeho mladší bratr Achmad a starší sestra Fatima.

Oběma bylo podle prezidenta známo, jaký čin jejich bratr připravuje, ale nikomu tuto skutečnost neoznámili. Oba byli zatčeni a eskortováni z Ingušska do Moskvy, kde jim úřady sdělily obvinění z terorismu, vražd a nepovoleného držení zbraně.

Vyšetřovatelé podle vyhodnocených důkazů zjistili, že na útoku se podílelo celkem sedm lidí. Ve vazbě jsou zatím jen tři, včetně sourozenců Magomeda Jevlojeva.

Další osobou podezřelou ze spolupachatelství je třiadvacetiletý Umar Aušev, který měl atentátníka doprovázet při jeho sebevražedné misi do Moskvy.

Jevkurov v rozhovoru s novináři prohlásil, že Jevlojev byl v době exploze pod vlivem drog, což potvrdila analýza jeho tělesných pozůstatků.

Zdenka Turková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme