Internet se baví Trumpovou marně nataženou rukou. Zasahovat musel i polský prezident

Agata Kornhauser-Dudová se rozběhne, hladce obejde amerického prezidenta a zamíří rovnou k jeho manželce Melanii, se kterou si vesele podá ruku. Tímhle momentem se od čtvrtka baví internet. Natolik, že na twitteru musel zakročit už i polský prezident.

Tento článek je více než rok starý.

Varšava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump a jeho polský protějšek Andrzej Duda při prvním vzájemném setkání

Americký prezident Donald Trump a jeho polský protějšek Andrzej Duda při prvním vzájemném setkání | Zdroj: Profimedia

Americký prezident Donald Trump se během své čtvrteční návštěvy Polska stal terčem vtipů poté, co jej polská první dáma Agata Kornhauser-Dudová obešla při podávání rukou. Plný záznam setkání obou prezidentských párů sice ukazuje, že manželka Andrzeje Dudy se vzapětí otočila i k Donaldu Trumpovi, internetem se ale šíří ta zkrácená, která zachycuje amerického prezidenta s marně nataženou rukou a smutným pohledem.

Polský prezident Duda celou situaci okomentoval na twitteru netradičně v angličtině. „Navzdory některým překvapivým zprávám si moje žena potřásla rukou s paní Trumpovou i panem Trumpem po skvělé návštěvě. Pojďme bojovat s falešnými zprávami," napsal Duda.

Není to poprvé, co se podání či nepodání ruky americkému prezidentovi dostalo do centra světové pozornosti. Zeširoka se diskutovalo o tom, když v březnu v Bílém domě Trump nepodal ruku německé kancléřce Angele Merkelové. Stejně tak veřejnost zkoumala napjaté podání ruky mezi Trumpem a japonským premiérem Šinzó Abem.

Kontroverze se dotkla i osobního života Trumpa, když se během jeho návštěvy Izraele objevilo video, na kterém odmítla Trumpou ruku jeho manželka Melanie.

mos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme