USA 0:1 Česko

Internetová společnost Google zaskočila německé politiky

Velmi kysele reagují zástupci německé vlády na poslední aktivitu společnosti Google. Od listopadu hodlá spustit takzvaný Street View pro dvacet největších německých měst. Google je německým představitelům trnem v oku už delší dobu. Programy Googlu podle nich narušují soukromí lidí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Auta, která fotografují místa pro Google street view

Auta, která fotografují místa pro Google street view | Foto: Google

Berlínské vládě se nelíbí, že Google přišel s projektem během prázdninového volba. Přitom fotografické zobrazení ulic zachycuje jak náhodné chodce, tak třeba poznávací značky aut i detaily jednotlivých obydlí.

Google se hájí, že speciálně v Německu dělá pro ochranu soukromí víc, než vyžaduje zákon, a že lidé budou moci od příštího týdne požádat o odstranění snímků jejich domovů. Kritikům Googlu se ale nelíbí, že na to mají pouhé čtyři týdny. Z toho právě část spadá do prázdninového období.

Klára Stejskalová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme