Iráčané žijící v USA volí na pěti místech

Volby v Iráku začnou sice až v neděli, ale Iráčané žijící v zahraničí už začali hlasovat ve většině ze 14 vybraných zemí. K volbám se v Austrálii zaregistrovalo kolem 12 tisíc voličů a až 20 tisíc ve Spojených státech. Tam se otevřely volební místnosti v uplynulých hodinách a potrvají do neděle.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

příprava voleb v Nadžafu | Foto: EPA

Volební místnost ve Virginii u Washingtonu navštívil zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina.

I přes mrazivé počasí se začali první Iráčané žijící ve Spojených státech objevovat ve volební místnosti už brzy ráno. Ve Virginii očekávají do neděle asi 2000 lidí, si nejvíce si pospíšili Kurdové.

"Doufáme, že už skončí toto hrozné období teroru a nejistoty," říká Českému rozhlasu jeden z iráckých voličů. "Většina lidí ví, že tyto volby nejsou o prezidentovi nebo premiérovi, ale o vytvoření ústavy," vysvětluje člen volební komise.

Iráčané volí ve Spojených státech na pěti místech, kromě Washingtonu, také v Chicagu, Nashvillu, Los Angeles a v Detroitu, kde žije nejvíce Iráčanů.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme