Irácká armáda v Mosulu zajala islamistku z Evropy. Může jít o zmizelou dívku ze Saska

Německá policie zkoumá identitu dívky, kterou v neděli v Mosulu zajali iráčtí vojáci. Armáda ji našla v podzemním úkrytu s výbušninami. Podle britského deníku Guardian neoficiální zdroje z irácké armády tvrdí, že zadržená islamistka je Němka. Německé úřady mají podezření, že se jedná o šestnáctiletou Lindu Wenzelovou ze Saska, která na Blízký východ odešla před rokem.

Mosul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O poslední velké město, které radikálové ovládali na území Iráku, bojovaly vládní jednotky skoro třičtvrtě roku | Zdroj: Reuters

Linda se svou matkou a otčímem bydlela v Pulsnitzu na hranici s Polskem. Ve škole prý měla pověst talentované studentky a zajímala se o matematiku a chemii. Rok a půl před svým zmizením se ale podle spolužáků začala chovat jinak, poslouchala arabský rap a vedení školy požádala o povolení zahalovat si šátkem vlasy. 

Loni prvního července pak najednou zmizela. Policie v jejím pokoji našla kopii letenky do Turecka. Vyšetřování je podle kriminalistů komplikované kvůli špatné komunikaci s iráckými kolegy.

Ondřej Elbel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme